Champions League: «Κανονιές» της Άρσεναλ στην Παρί – «Σάρωσαν» Μπαρτσελόνα, Σίτι, Ντόρτμουντ, Ίντερ

3 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ Newsbomb
Σε μια βραδιά, όπου τα φαβορί «σάρωσαν», η Άρσεναλ πέτυχε μια σπουδαία νίκη κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν.Οι «κανονιέρηδες» επικράτησαν 2-0 και πανηγύρισαν την πρώτη νίκη τους στον ενιαίο όμιλο, καθώς στην πρεμιέρα είχαν μείνει στη «λευκή» ισοπαλία με την Αταλάντα. Το σκορ της βραδιάς πέτυχε η Ντόρτμουντ, η οποία, με τον Αντεγέμι να κάνει χατ τρικ από το ημίχρονο(!), «ισοπέδωσε» 7-1 τη Σέλτικ κι έκανε το «2 στα 2», όπως κι η Λεβερκούζεν μετά το 1-0 επί της Μίλαν. Το «χρυσό» τέρμα των Πρωταθλητών Γερμανίας πέτυχε ο Μπονιφέις στο 51ο λεπτό.Στα παιχνίδια που έγιναν νωρίτερα, τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στη League Phase πανηγύρισε η Μπρεστ, η οποία επικράτησε 4-0 της Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία, ενώ χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκ&...