Η Ντόρτμουντ πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Παρί [βίντεο]

2 εβδομάδες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ The TOC
ΑΘΛΗΤΙΚΑ Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Φίλκρουγκ που χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με γκολ στο 36ο λεπτό. Η Ντόρτμουντ ήταν πιο αποτελεσματική, η Παρί Σεν Ζερμέν έχασε αρκετές ευκαιρίες και η γερμανική ομάδα νίκησε με 1-0 με τον Νίκλας Φίλκρουγκ, για να αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Champions League. Η Μπορούσια απέδειξε ξανά πως είναι πάντα το αφεντικό όταν παίζει στο σπίτι της, το "Βέστφαλεν", καθώς μετράει πλέον 7 νίκες και 4 ισοπαλίες στα 11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Φίλκρουγκ που χάρισε στην ομάδα του τη νίκη στο 36ο λεπτό, με το γκολ αυτό να μην είναι μόνο χρυσό για την ομάδα του Έ...