Κύπελλο Ελλάδας: Ντέρμπι ΑΕΚ – Ολυμπιακός στους «4» – Το πανόραμα των προημιτελικών

1 εβδομάδα πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ Newsbomb
Κύπελλο Ελλάδας: Ένα μεγάλο ντέρμπι περιλαμβάνει η ημιτελική φάση της διοργάνωσης, καθώς μια θέση στον μεγάλο τελικό θα προκύψει από το ΑΕΚ – Ολυμπιακός. Το πρώτο ζευγάρι «σφραγίστηκε», μετά τους σημερινούς (25/1) αγώνες της φάσης των «8».Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κωνσταντίνο Τζολάκη, ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Άρη στη Θεσσαλονίκη και προκρίθηκε με δύο νίκες. Ο τερματοφύλακας των «ερυθρόλευκων» πραγματοποίησε καθοριστικές επεμβάσεις, αλλά αυτή που έκανε τη διαφορά ήταν φυσικά η απόκρουση στο πέναλτι του Αντρέ Γκρέι στο 82ο λεπτό. Το «κερασάκι» ήρθε από τον Ελ Αραμπί, ο οποίος έκανε το 0-1, σε μια αντεπίθεση στο 88ο λεπτό.Η ΑΕΚ πέτυχε δε ...