Κύπελλο Ελλάδας: Προκρίθηκε στα πέναλτι η ΑΕΛ – Στην επόμενη φάση Κηφισιά και Καμπανιακός

4 ημέρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ Newsbomb
Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία του διημέρου στο Κύπελλο Ελλάδας.Στο συγκλονιστικότερο ματς της ημέρας (14/9), η ΑΕΛ έκαμψε την αντίσταση του Μακεδονικού στα πέναλτι (3-1), έπειτα από το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση.Την πρόκριση πήρε κι η Κηφισιά, η οποία λύγισε 1-0 τον Εθνικό Νέου Καραμιδίου. «Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο ήταν ο Λουίς Ρότσα, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 20’.Την παράταση χρειάστηκε για να κριθεί ο νικητής στον αγώνα του Καμπανιακού με την Ηλιόπουλη. Οι γηπεδούχοι νίκησαν 1-0, χάρη στο τέρμα του Κολλαρά στο 103’.Αξίζει να θυμίσουμε ότι από την επόμενη φάση «μπαίνουν» στη διοργάνωση κι ομάδες από τη Super League. Η κλήρωση θα διεξαχθεί...