Με σκόρερ τον Γιώργο Μάναλη η Κηφισιά 2-0 μέσα στο Άργος

2 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΡΤ
Η εμπειρία, η ποιότητα και η τεχνογνωσία, ήταν τα βασικά στοιχεία που θωράκισαν την Κηφισιά, ώστε να ξεκινήσει με 3 βαθμούς, το νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2 στο Άργος. Απέναντι στον νεοφώτιστο Παναργειακό, η ομάδα των βόρειων προαστίων, κέρδισε δίκαια με 2-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, σ’ ένα παιχνίδι που παρακολούθησαν γύρω στους 2.000 θεατές. Τα δύο τέρματα της ομάδας της Αττικής, σημείωσε ο ικανός και έμπειρος επιθετικός Γιώργος Μάναλης. Το πρώτο, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 43ο λεπτό και το δεύτερο, με ψύχραιμο δυνατό, κοντινό, διαγώνιο σουτ, στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης και αφού πρώτα, ο Αλιατίδης δεν μπόρεσε να απομακρύνει σωστά τη μπάλα. Στην ουσία, το 2ο τέρμα της Κηφισιάς, με την έναρξη του β μέρους, απλοποίησε τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους, που έγινε η ζωή τους πιο εύκολη, μιας και η διαχείριση που επιχείρησαν, έπειτα, τους οδήγησε σε μία, σχεδόν άνετη προστασία του 2-0. Ο Παναργειακός, είχε διάθεση, είχε φιλότιμο, είχε πάθος, δεν είχε, ωστό...