NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

1 εβδομάδα πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ Newsbomb
NBA: Τρομερό ματς στην Ιντιανάπολις, με τους Πέισερς να λυγίζουν στην παράταση τους Μπακς, οι οποίοι έπαιξαν ξανά δίχως τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Η Ιντιάνα νίκησε 121-118 (111-111κ.α.), έχοντας κορυφαίο τον Ταϊρίς Χαλιμπάρτον κι έκανε το 2-1 στη σειρά των προημιτελικών της Ανατολής.O 24χρονος γκαρντ με καλάθι και φάουλ, 1.6’’ πριν το τέλος, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ήταν το κερασάκι στην τούρτα μιας εξαιρετικής εμφάνισης, η οποία ολοκληρώθηκε με τριπλ νταμπλ (18π., 10ριμπ., 16ασ.).Αντίθετα, στράφι πήρε η τρομερή παρουσία του Κρις Μίντλετον, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 42 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Μάλιστα, ήταν αυτός που ένα «τρελό» τρίποντο οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Όσον αφορά στον Γιάννη Αντετ&omicron...