Νικηφόρο πέρασμα απ' την Τρίπολη και παρθενική νίκη του Ατρόμητου στο πρωτάθλημα

1 εβδομάδα πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
Ο Ατρόμητος ήταν ασταμάτητος στο πρώτο ημίωρο του αγώνα με τον Αστέρα και πέρασε νικηφόρα με 2-1 απ' την Τρίπολη χάρη στα γκολ του Μανσούρ και του Καρλίτος.Η ομάδα του Περιστερίου μετά από δύο ισοπαλίες και μία ήττα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην εφετινή Super League. Αντιθέτως, ο Αστέρας που... έμεινε στη νίκη της πρεμιέρας επί του Παναθηναϊκού υπέστη την τρίτη σερί ήττα του στο πρωτάθλημα υπό το βλέμμα του νέου προπονητή του Κλοντ Μακελελέ, ο οποίος θα βρίσκεται στον πάγκο την επόμενη αγωνιστική.Ο Ατρόμητος ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι καθώς μόλις στο έκτο λεπτό ο Μανσούρ έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα μετά από εκτέλεση φάουλ-ασίστ του Καρλίτος και έγραψε το 0-1 στο παιχνίδι. Το σύνολο του Γκαρσία βρήκε και δεύτερο γκολ, με σκόρερ τον Καρλίτος στο 23'. Ο Παπαδόπουλος έκανε κακή έξοδο και υπολογισμό της μπάλας, με τον Ισπανό επιθετικό να «διαβάζει» το λάθος, να κλέβει τη μπάλα και να πλασάρει εκτός περιοχής για το 0-2.Δέκα λεπτά αργότερα μάλιστα ο ίδιος παίκτης απώλεσε με...