Premier League: Ανίκητη η Μάντσεστερ Σίτι! Ισοφάρισε την Άρσεναλ στο 98' και παρέμεινε στην κορυφή!

2 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
H Άρσεναλ έφτασε μία ανάσα από τη νίκη στο Etihad για πρώτη φορά μετά το 2015, όμως η αλύγιστη Μάντσεστερ Σίτι ισοφάρισε (2-2) στο 98' με τον Στόουνς, έμεινε αήττητη για 32ο σερί ματς και κυρίως διατητήθηκε στην κορυφή της Premier League.H Σίτι άρχισε το ματς με γκολ αφού μόλις στο 9ο λεπτό, ο Σαλβίνιο «χόρεψε» τον Καλαφιόρι έστρωσε στον Χάαλαντ που άνετα έκανε το 1-0 (σε ένα γκολ που κανείς δεν είδε αφού ο αγγλικός δορυφόρος τα... έπαιξε λόγω καιρού). Μάλιστα λίγα λεπτά μετά ο Γκιντογκάν λίγο έλειψε να γράψει το 2-0 όμως η φαουλάρα που εκτέλεσε σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Ράγια.Η Άρσεναλ δε μπορούσε να δημιουργήσει αλλά δε χρειάστηκε ιδιαίτερα, αφού ο Καλαφιόρι με μία απίθανη σουτάρα ισοφάρισε σε 1-1 στο 25'. Μάλιστα η ομάδα του Αρτέτα είχε τρομερή ευκαιρία για το 2-1 με κεφαλιά του Γκάμπριελ να φεύγει άουτ, όμως στις καθυστερήσεις στη δεύτερη φορά που βρέθηκε εκεί που έπρεπε έγραψε το 2-1 για τους κανονιέρηδες.Όμως το ημίχρονο δεν έληξε εκεί. Συγκεκριμένα ο Τροσάρ έκανε φάουλ στο...