Premier League: Ο Τροσάρ λύτρωσε στο 90+4' την Άρσεναλ και έπιασε τη Σίτι

19 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
Ο Λεάντρο Τροσάρ ήταν ο ήρωας της Αρσεναλ καθώς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε την ομάδα του την οποία έφερε στην κορυφή της βαθμολογίας (4-2) της Premier League μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι.Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 (20' Μαρτινέλι, 45' Τροσάρ) και όλα έδειχναν πως θα είχε ένα εύκολο απόγευμα στο γήπεδο της. Η Λέστερ όμως είχε διαφορετική γνώμη, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας και κατάφερε να ισοφαρίσει με δύο γκολ του δεξιού μπακ της, Τζέιμς Τζάστιν. Οι «κανονιέρηδες» πολιόρκησαν στα τελευταία λεπτά την άμυνα των «αλεπούδων» και ο Τροσάρ έδωσε τη λύση στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ στο 11ο λεπτό ο Χάβερτζ «έγραψε» το τελικό 4-2.Στο μεταξύ στο Λονδίνο ο Κόουλ Πάλμερ έγραψε ιστορία, οδηγώντας την Τσέλσι στη σημαντική νίκη με 4-2 στο «Στάμφορντ Μπριτζ». Μετά από το άνοιγμα του σκορ από τους «γλάρους» στο 7ο λεπτό με τον Ρουτέρ, ο περυσινός κορυφαίος σκόρερ της Τσέλσι (25 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις εκ των οποίων...