Προολυμπιακό Τουρνουά: Με το "δεξί" η Δομινικανή Δημοκρατία: 90 - 77 την Αίγυπτο

5 ημέρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ The TOC
Το Προολυμπιακό Τουρνουά ξεκίνησε στο ΣΕΦ με την αναμέτρηση της Δομινικανής Δημοκρατίας κόντρα στην Αίγυπτο και την επικράτηση της πρώτης με σκορ 90 - 77. Το ματς: Για τα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα της Αιγύπτου έδειξε να έχει μπει αγριεμένη, όμως η Δομινικανή Δημοκρατία βρήκε τα πατήματα της και άρχισε να είναι εξίσου ανταγωνιστική. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο στις δύο ομάδες και να ολοκληρώνεται με 22-16 σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι συνθήκες άλλαξαν και η ομάδα από τον Άγιο Δομίνικο άρχισε να αντιδράει και στο 15ο λεπτό κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Από εκείνη την ώρα και μετά πήρε "κεφάλι” στον αγώνα και έδινε εκείνη ρυθμό στην αναμέτρηση. Μάλιστα αξιοσημείωτο είναι ότι μόνο σε αυτό το δεκάλεπτο έβαλε 27 πόντους ενώ δέχ&theta...