Προολυμπιακό Τουρνουά: "Σάρωσε" τη Δομινικανή Δημοκρατία η Εθνική Ελλάδος με τεράστιο Γιάννη Αντετοκούνμπο

4 ημέρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ The TOC
Η Εθνική μας ομάδα έκανε πρεμιέρα στο Προολυμπιακό τουρνουά που πραγματοποιείται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στον Πειραιά και επικράτησε της Δομινικανής Δημοκρατίας με έναν εκπληκτικό Γιάννη Αντετοκούνμπο και σκορ 109-82. Το ματς: Η Εθνική ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα με ένα κάρφωμα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, προμηνύοντας τι θα συμβεί στη συνέχεια. Οι Έλληνες παίκτες είχαν ένα σερί πόντων και έδειξαν από νωρίς ότι αυτοί είναι που θα δίνουν το ρυθμό στην αναμέτρηση. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 10 πόντους διαφορά και το σκορ 25-15 υπέρ της Εθνικής μας ομάδας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Δομινικανή Δημοκρατία έδειξε αντίδραση και μείωσε τη διαφορά ακόμη και στους 7 πόντους. Στο 12ο λεπτό, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ένα απίθανο κάρφω...