Super League: Αστέρι στο Περιστέρι ο Ατρόμητος με 4άρα στη Λαμία!

6 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
Ο Ατρόμητος «πετούσε φωτιές» επιθετικά και κυριάρχησε της Λαμίας με 4-2 στο γήπεδο του Περιστερίου για την 5η αγωνιστική της Super League!Οι Περιστεριώτες ήταν ανώτεροι, η ομάδα της Φθιώτιδας άντεξε για ένα ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι έγιναν πολύ πιο αποτελεσματικοί και πήραν μια άνετη νίκη που τους φέρνει ψηλά στη βαθμολογία.Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, με τον Καρλίτος να σκοράρει στο 5ο λεπτό, κόντρα στην πρώην ομάδα του για το 1-0. Ο πρώην παίκτης της Λαμίας, ο οποίος νίκησε τον Κόστιτς με δυνατό σουτ, δεν πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε.Πριν από το ημίωρο υπήρξε μία σημαντική επέμβαση του Κόστιτς στη δεξιά γωνία, μετά από το σουτ που επιχείρησε ο Αθανασίου μέσα από την περιοχή. Η Λαμία ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 40ό λεπτό. Έπειτα από ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Ραντόνια με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή νίκησε τον Χουτεσιώτη.Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι πάτησαν... γκάζι και πήραν τα ηνία του αγώνα. Το γκολ ήρθε στο 50ό λεπτό ...