Super League: Σπουδαία νίκη του Παναιτωλικού στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ με ανατροπή

2 εβδομάδες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
Ο Παναιτωλικός πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τον ΟΦΗ και έφυγε με το τρίποντο απ' το Ηράκλειο έχοντας επικρατήσει 2-1 με ανατροπή. Λίγες ημέρες μετά την πρόκριση των Κρητικών επί των Αγρινιωτών στο Κύπελλο με ανατροπή (το 0-1 μετετράπη σε 2-1), η ομάδα του Γιάννη Πετράκη πήρε ρεβάνς απ' το σύνολο του Τραϊανού Δέλλα πανηγυρίζοντας μια πολύτιμη νίκη.Ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο σκορ με εξαιρετικό γκολ του Μπαΐνοβιτς στο 18'. Το ημίχρονο έληξε με τους Κρητικούς να προηγούνται στο σκορ με 1-0.Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ισοφάριση από στατική φάση. Στο 65' ο Λιάβας εκτέλεσε φάουλ και ο Στάγιτς κυριάρχησε στον αέρα και με κεφαλιά πέτυχε το 1-1.Έχοντας πια το μομέντουμ με το μέρος του ο Παναιτωλικός πέτυχε την ολική ανατροπή. Στο 82' ο Μπελεβώνης σούταρε έξω απ' την περιοχή, ο Χριστόπουλος έκανε την προβολή για να απομακρύνει αλλά άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.ΟΦΗ:...