Ξανά άσφαιρος ο ΠΑΟΚ, που είχε δύο δοκάρια και ηττήθηκε στην Τούμπα απ' τη Στεάουα

2 ώρες πριν
ΝΕΑ ΤΩΡΑ ΕΘΝΟΣ
Λίγες μερές μετά την ήττα απ' τον Άρη στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ ήταν και πάλι... άσφαιρος. Μολονότι δημιούργησε μεγάλες ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια και γενικώς κυριάρχησε στο γήπεδο, κατόρθωσε να ηττήθεί απ' τη Στεάουα με 1-0 στην έδρα του και να μείνει δίχως βαθμό μετά από δύο αγωνιστικές στη League Phase του Europa League.Ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά κακές αποφάσεις εντός περιοχής και μολονότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 55’ δεν βρήκε τον τρόπο για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Οι Ρουμάνοι προηγήθηκαν κόντρα στη ροή του αγώνα στο φινάλε του ημιχρόνου και στη συνέχεια έπαιξαν με τον χρόνο κάνοντας διαρκώς καθυστερήσεις. Κατόρθωσαν να σπάσουν τον ρυθμό αφού παίχτηκε ελάχιστο ποδόσφαιρο και εν τέλει να φύγουν με το τρίποντο απ' την Τούμπα, έχοντας πια έξι βαθμούς καθώς είχαν νικήσει και στην πρεμιέρα.Οι φάσεις του αγώνα9' Ο Ντεσπόντοφ έβγαλε σέντρα από τα δεξιά, ο Μπάμπα έπιασε τη δυνατή κεφαλιά αλλά ο Ταρνοβάνου απέκρουσε σε κόρνερ.28' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ που άγγιξε το γκολ! Σέντρα του Σάστρε...